Schody ze stali nierdzewnej spiralne – instaluj z fachowcem!

Jeżeli mieszkasz w niewielkim mieszkaniu, na pewno wiesz, jak ważny jest każdy dodatkowy centymetr podłogi do zagospodarowania. Dodatkowo jeśli w pomieszczeniu trzeba umieścić schody, sprawa komplikuje się jeszcze bardziej. Jak zaaranżować nowocześnie małe mieszkanie i jednocześnie umieścić w nim bezpieczne schody? W tym przypadku idealne są schody ze stali nierdzewnej spiralne. Dlaczego? O tym opowiemy w poniższym artykule.

Schody z nierdzewki spiralne zajmują mało miejsca

Stalowe schody kręcone to dobry sposób na wyposażenie małego wnętrza. Dlaczego? Po pierwsze, schody z nierdzewki kręcone zajmują mało miejsca i mieszczą się w nawet małych pomieszczeniach. Po drugie, schody ze stali nierdzewnej spiralne możesz zamontować nawet podczas remontu. Poza tym schody tego typu są bardzo praktyczne i pozwalają wykorzystać maksymalnie niewielką klatkę schodową.

Jak wiadomo, konstrukcja schodów z nierdzewki spiralnych jest prosta i osadza się na słupie nośnym. A to powoduje, że schody stalowe tego typu nie zajmują tak dużo miejsca jak np. schody jednobiegowe. Oprócz aspektów praktycznych ważną rolę odgrywa także poręczność schodów spiralnych. Schody ze stali nierdzewnej możemy umieścić zarówno przy ścianie, jak i pośrodku pomieszczenia. I w jednym, i w drugim przypadku nie będą one przeszkadzały w prawidłowym zaaranżowaniu pokoju. Dlatego jeżeli musisz urządzić małe mieszkanie dwupoziomowe i umieścić w nim klatkę schodową, to schody z nierdzewki spiralne będą dla ciebie najlepszym rozwiązaniem.  

Schody ze stali nierdzewnej spiralne – informacje techniczne

Aby schody stalowe były wygodne i funkcjonalne, musisz zadbać o ich prawidłowe zamontowanie. Najlepiej będzie, jeśli skorzystasz z pomocy doświadczonego montera. Co jest ważne podczas instalowania schodów ze stali nierdzewnej spiralnych? Biorąc pod uwagę to, że schody tego typu opierają się na słupie nośnym, który przytwierdzony jest do stropu, bardzo ważny jest otwór w stropie. Pamiętaj, że średnica otworu musi być większa niż szerokość samych schodów. Krawędzie otworu w stropie muszą być zabezpieczone. Dobrze też jest zadbać o dodatkowe wzmocnienie podłogi na styku ze schodami stalowymi.

Bardzo ważną rolę w kontekście bezpieczeństwa schodów ze stali nierdzewnej spiralnych odgrywają stopnie. Stopnie schodów ze stali nierdzewnej są wykonane ze stali, ale mogą też być pokryte dodatkową wyściółka, np. drewnem. Są one niewielkie, ale jeśli wykona je specjalista, na pewno będą wygodne i bezpieczne. Ważne, żeby zadbać o odpowiednie rozłożenie stopni w schodach kręconych. Ważną rolę odgrywa też słup nośny, do którego przytwierdzone są stopnie w kształcie trójkątów. Pamiętajmy też o wyposażeniu schodów ze stali nierdzewnej kręconych w stabilną balustradę, np. balustradę ze stali nierdzewnej ze szkłem.

Stalowe schody z nierdzewki kręcone – jaki podest wybrać

Jeżeli nie wiesz, jaki typ schodów stalowych z nierdzewki spiralnych kupić, poproś o pomoc eksperta. Doradca nie tylko pomoże ci wybrać rodzaj schodów ze stali nierdzewnej, ale i zamontuje całą konstrukcję w twoim domu. Podczas konsultacji nie zapomnij zapytać o kształt podestu, który będzie odpowiedni dla twojego wnętrza. 

Możesz wybierać pomiędzy różnymi typami podestów do schodów kręconych. Najpopularniejsze z nich to podest:

  • kwadratowy
  • trójkątny
  • trapezowy. 

Podest kwadratowy zazwyczaj łączy się z kwadratowym otworem w stropie, który łatwiej wykonać niż otwór okrągły. Podest kwadratowy jest bardzo wygodny. Dzięki niemu zyskujemy sporo miejsca na wejściu na piętro. Z kolei podest trójkątny jest bardzo estetyczny i bardziej elegancki niż podest kwadratowy. Najczęściej łączy się go z okrągłym otworem. Schody z nierdzewki kręcone dobrze wyglądają także z otworem kwadratowym w stropie. W tym przypadku możemy zamontować zarówno podest trójkątny, jak i kwadratowy, w zależności od ilości miejsca na piętrze do wykorzystania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 4 =